Open/Close Menu Neformālās izglītības, mākslinieku rezidenču un kultūras centrs

PROMO2

JŪLIJA BEIGĀS CĪRAVĀ BRĪVDABAS PIRMIZRĀDE
K.BRĪNIŅAS DOKUMENTĀLAJAI DEJAS IZRĀDEI “I AM A REALLY SHY PERSON”

30. jūlijā Cīravā brīvdabas pirmizrādi piedzīvos horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentālā dejas izrāde “I am a really shy person” (tulk. “Es esmu ļoti kautrīgs cilvēks”). Izrāde tapusi iedvesmojoties no diriģenta Andra Nelsona, vērojot viņu darbībā un klausoties intervijas. Šobrīd Kristīne diriģentu varētu dēvēt par savu varoni un tas, ka Nelsons tieši šogad ir saņēmis prestižo “Grammy” mūzikas balvu ir tīrā sagadīšanās.
“Man šķiet, ka katrs dzīvē ir sastapies ar kāda cita izteiktiem vārdiem, kas precīzi pauž to, ko jūs domājat, bet ko nebijāt paguvuši noformulēt un apzināt. Tāda pieredze dāvina iespēju sastapties pašam ar sevi,” atzīst horeogrāfe. Kristīni dziļi aizkustināja mākslinieka atklātība, vienkāršība un mīlestība pret to, ko viņš dara un viņai radās vēlēšanās spēt tikpat dabiski un vienkārši runāt par sevi un savu aicinājumu. Nelsona pārdomas ir precīzi izteikušas mākslinieces personīgās izjūtas un iemeslus, kādēļ viņa nodarbojas ar savu profesiju – deju. Izrādes stāsts nav par karjeras panākumiem, bet par spēju būt ar atvērtu sirdi. Ar teksta, mūzikas, ķermeņa valodas un fantāzijas starpniecību horeogrāfe centīsies iemiesoties apbrīnotajā māksliniekā, ar cerību tajā saskatīt sevi. Domājot par diriģenta un orķestra attiecībām, Kristīne vēlas, lai izrāde ir ne tikai personīgs stāsts, bet, lai tā ir arī aicinājums skatītājiem pievērst uzmanību kustībām un darbībām, ko mēs izpildām ikdienā un kādu “skanējumu” tās rada sabiedrībā un notikumos ap mums.

Ideja, koncepts, horeogrāfija, izpildījums: KRISTĪNE BRĪNIŅA
Producents: PIGEON-BRIDGE, līdzproducents: CITA ABRA
Finansiāli atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds

Brīvdabas pirmizrādes 30. jūlijā tikšanās vieta autobusa pietura “CĪRAVA” plkst. 20.30.
Ieeja BEZ maksas. Aicinām skatītājus sagatavoties izrādes norisei dažādos laikapstakļos.

Nākamās izrādes:
6. augustā, Starptautiskajā mūzikas festivālā “Laba Daba” Ratniekos,
31. augustā projektā “Jauna deja jaunā vietā” koncertzālē “Lielais Dzintars”.
Oktobrī izrādes Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī.

Plašāku informācija: www.pigeonbridge.com, www.citaabra.lv; @Pigeonbridge @CitaAbra Facebook/ Twitter un izrāžu norises vietās.
Seko izrādes aktualitātēm: https://www.facebook.com/events/1175473692511454/

Atbalstītāji un sabiedrotie: Cīravas Pagasta pārvalde, Cīravas Kultūras nams, Cīravas arodvidusskola, Cīravas Luterāņu baznīca, PXB, AS “Latvijas valsts meži” , Starptautiskais mūzikas festivāls “Laba Daba”, Liepājas koncertzāle “Lielais Dzintars”, Ģertrūdes ielas teātris, Gutenberga Druka, Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā, dzirkstošās bērzu sulas “Birzī”. Informatīvais atbalsts: Kurzemes Radio, Radio Naba, Kurzemes vārds, Delfi.lv, Satori.lv, Kultūrasvēstis.lv, žurnāls “Pastaiga”, Veto Magazine, žurnāls Dance.lv

© 2018 Cita AbRA.
Seko mums: