Open/Close Menu Neformālās izglītības, mākslinieku rezidenču un kultūras centrs

Jauna deja jauna vieta_darbnicas_img
No 28. augusta līdz 1. septembrim Cīravā un Liepājā norisināsies ceļojošs starpdisciplinārs festivāls/seminārs „Jauna deja jaunā vietā”. Ikviens interesents aicināts pieteikties bezmaksas radošajām darbnīcām Latvijas un ārvalstu pasniedzēju vadībā.

Festivālu „Jauna deja jaunā vietā” jau ceturto gadu pēc kārtas dažādās Latvijas vietās organizē interneta vietne “Dance.lv Žurnāls” (www.journal.dance.lv), šogad tā sadarbības partneri ir biedrība “Cita abra”, koncertzāle “Lielais dzintars” un producentu apvienība “Pigeon-Bridge”.

Laikmetīgā deja festivālā ir izejas punkts plašākam dialogam par kultūras un laikmetīgās mākslas vietu un lomu dažādos kontekstos, uzmanības centrā izvirzot jautājumu par centra un perifērijas attiecībām dažādās izpratnēs. Šī gada izglītības programmas atslēgas vārdi būs divi – “jauns” un “atkārtojums”. Radošajās darbnīcās būs iespēja pieredzēt dažādas pieejas kustībai, horeogrāfijas veidošanai, ķermeņa un balss iepazīšanai un daudzveidīgām to izmantošanas iespējām. Darbnīcas vedīs pedagogi no Francijas, Somijas, Latvijas un Vācijas.

Radošās darbnīcas Cīravā norisināsies 30. augustā no 10.30 līdz 19.00. Savukārt Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” iespēja iepazīt dažādas pieejas “jaunai dejai” būs 31. augustā no 10.30 līdz 18.00. Dalība darbnīcās ir bez maksas. Pieteikties var ikviens interesents, kurš saziņas līmenī pārvalda angļu valodu un ir gatavs izziņai un piedzīvojumiem. Lai pieteiktos, līdz 23. augustam dejas kritiķei Intai Balodei (inta@dance.lv) jāiesūta īss apraksts par sevi un pārdomas par jautājumu “Kā vislabāk iepazīstināt ar kaut ko jaunu un neierastu?”. Vietu skaits ierobežots, uzņemtie dalībnieki tiks informēti līdz 25. augustam.

Festivāla ietvaros notiks arī laikmetīgās dejas izrādes (“I am a Really Shy Person”, “Bērnības sapnis”, skices no topošām izrādēm un darbnīcu ietvaros tapuši īsformāta darbi) un publiskas diskusijas.

Organizē: “Dance.lv Žurnāls” un Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā sadarbībā ar biedrību “Cita abra”, koncertzāli “Lielais dzintars” un producentu apvienību “Pigeon-Bridge”.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģiona “Kurzemes kultūras programma 2016”, Liepājas kultūras pārvalde, viesu nams “Laikas”, SIA “PxB”, Cīravas Kultūras nams un Cīravas pagasta pārvalde.

Papildu informācija:
Maija Uzula-Petrovska
“Jauna deja jaunā vietā” sabiedrisko attiecību vadītāja
+371 29631741
maija.treile@gmail.com

© 2018 Cita AbRA.
Seko mums: