Open/Close Menu Neformālās izglītības, mākslinieku rezidenču un kultūras centrs

“NOMAD” ir piecu mēnešu ilgs starptautisks mākslinieku projekts, kas jau ir norisinājies Grieķijā, Moldāvijā, Luksemburgā un pašreiz notiek arī Latvijā – Cīravas pagastā – Cīravas ūdensdzirnavās. “NOMAD” mākslinieki strādā ar pamestām telpām, lai ar savu māksliniecisko darbību tām pievērstu sabiedrības uzmanību un piešķirtu spēju atkal funkcionēt.

Biedrība “Cita Abra” informē, ka viena mēneša laikā no 1.augusta līdz 1.septembrim Cīravā norisinās projekta “NOMAD” rezidence, kuras ietvaros Cīravas ūdensdzirnavās viesojas tādi ārvalstu laikmetīgās mākslas mākslinieki kā Nora Vāgnere (Francija) un Romains Simians (Luksemburga). Rezidences laikā visiem interesentiem ir iespēja piedalīties mākslinieku veidotajās bezmaksas aktivitātēs. 18. un 19. augustā Cīravas ūdensdzirnavās norisināsies eksperimentāla teātra meistarklases, kuru rezultātā neparastā veidā taps teātra izrāde. Meistarklasēs var piedalīties visi bez vecuma ierobežojumiem. Savukārt 29. augustā norisināsies noslēguma izstāde, kurā mākslinieki prezentēs rezidences laikā tapušo koncertu „Cīravas orķestris”, performanci ar ūdens bungām un instalāciju. Pasākuma ietvaros būs arī diskusijas ar skatītājiem.

Projekta “Nomad” aktivitātes ir veltītas visiem Cīravas un Kurzemes apkaimē esošajiem iedzīvotājiem. Projekta norises laikā apmeklētājiem būs iespēja pieredzēt, kas ir laikmetīgā māksla, gūt jaunas zināšanas par laikmetīgās mākslas izpausmes formām un tās nozīmi sabiedrībā, kā arī iesaistīties teātra izrādes radīšanas procesā. Projekta „Nomad“ laikā notiekošais tiks dokumentēts, lai mākslinieki ar savu pieredzi varētu dalīties ar visiem ieinteresētajiem pasaulē.

Par māksliniekiem:

Nora Vāgnere (Luksemburga) ir laikmetīgās mākslas māksliniece. Savā darbībā viņa dzēš robežas starp mākslu un ikdienas dzīvi, izmainot mākslai piešķirto elitāro nozīmi, tādējādi pievēršoties būtiskākiem mākslas izteiksmes un pieredzes veidiem.

Romains Simians (Francija) ir starptautiskā mākslinieku sadarbības projekta “NOMAD” līdzautors, kurš vēlas piešķirt telpai dzīvību, jaunu saturu un pielietojumu, tādējādi uzlabojot apkārtējo vidi. Romains izmanto dažādus izteiksmes līdzekļus, radot iespaidīgas instalācijas. Galvenā tēma, ar kuru Romains strādā, ir mākslas un intimitātes attiecības. Visvairāk viņu aizrauj telpas, vides un ainavas “dzīvošanas” aspekts. Romaina darbiem ir raksturīga daudzslāņainība, gluži tāpat kā vēsturiskajām pilsētām, kuras var lasīt, vairākos līmeņos.

 

Projekts “NOMAD” Latvijā tiek īstenots ar biedrības “Cita Abra” un VKKF atbalstu.

Uz tikšanos Cīravas ūdendzirnavās 18.09., 19.08. un 29.09.2015.

© 2018 Cita AbRA.
Seko mums: